ג'בילי עורכי דין

בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים

תוכן עניינים

בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים - המדריך המלא

בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים היא בקשה אשר כל אדם יכול להגיש כאשר הוא צובר חובות שעולים על שווי הנכסים שנמצאים בידו. בשנת 2019 נכנס לתוקף חוק חדלון פירעון ושיקום כלכלי שמטרתו לסייע לאותם אנשים להסדיר את החובות שלהם ולהעניק להם הזדמנות נוספת לחיים משוחררים מחובות ומהתעסקות בנושא. 

במידה וגם אתם נמצאים בחובות ותוהים האם פתיחת בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים תוכל לעזור גם לכם, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא. אספנו עבורכם את כל המידע החשוב בנושא שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה. 

עו"ד פארס ג'בילי  –  08/06/2023

מהי בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים

צו פתיחת הליכים הוא למעשה מעין סוג מסמך מחייב שהרשות המנהלית של המדינה (הממונה על הליכי פירעון ושיקום כלכלי במדינת ישראל), מנפיקה ומנגישה לאדם החייב. עם זאת, חשוב לדעת שהצו יוענק רק לאחר שהחייב או מי מטעמו הגישו בקשה מוקדמת ומוסדרת להנפקת צו זה.

במסגרת הצו נקבע תשלום חודשי שעל החייב לשלם אל הנושים שלו, וכן נקבעת חובתו של החייב להגיש דו״חות בגין הכנסות והוצאות. הצו כולל גם צו עיכוב יציאה מארץ, הקפאה של הליכים משפטיים אחרים שמתקיימים במקביל אל מול החייב ולרבות ביטול עיקולים והגבלות מסוימות. 

בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים | ג'בילי משרד עורכי דין בצפון

מי יכול להגיש בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים?

ישנם שלושה אנשים שיכולים להגיש את הבקשה לצו פתיחת הליכים זה:

  1. האדם החייב.
  2. הנושה (הגורם לו החייב צריך להחזיר כספים / רכוש)
  3. גורמים ממשלתיים שונים, בפרט היועץ הממשלתי לממשלה

מאיזה סכום ניתן להגיש את הבקשה?

החוק העדכני קובע כי ככלל ניתן להגיש בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים עבור אדם שסך כל חובותיו עולה מעל לסכום של  53,745 שקלים. עם זאת, ניתן להגיש בקשה גם כאשר החובות הינם בסכום נמוך יותר, וזאת בנסיבות מיוחדות. 

מה עליי לצרף לבקשה?

ישנם מספר דברים שעליכם לצרף אל הבקשה בכדי שתוכלו להיות בטוחים שהבקשה שלכם תתקבל. ראשית, חשוב לצרף מסמכים שמעידים כי מגיש הבקשה עומד בתנאים להגשת הבקשה. בנוסף, יש צורך בצירוף טפסים ודו״חות שונים, לרבות דו״ח שמסכם את הוצאותיו, הכנסותיו וחובותיו של מגיש הבקשה, פרטי הנושים, פרטי חשבון בנק ועוד.

בנוסף, כדאי לדעת כי הגשת הבקשה מותנת בתשלום אגרה העומדת על סכום של 900 שקלים. את האסמכתא על התשלום יש לצרף אל הבקשה במקום המיועד לה שיסומן באופן ברור בטופס.

במידה והחייב מגישו בעצמו את הבקשה, הוא יוכל לעשות זאת באופן פיזי או באופן דיגיטלי באמצעות האתר הממשלתי של לשכת הוצאה לפועל.

האם עליי להגיש את הבקשה יחד עם עורך דין?

באופן עקרוני, יכול אדם להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אך מומלץ לבצע זאת יחד עם עורך דין המומחה בתחום. הסיבה לכך היא שעל אף ששליחת הבקשה יכולה להתבצע באופן די מהיר, ייתכן ולאורך הדרך תתבקשו להציג טפסים נוספים ואף תידרשו לייצוג של עורך דין בהמשך הדרך. לכן, כדאי שיהיה לצידכם משרד עורכי דין המתמחה בדיני חדלות פירעון. 

בנוסף עורך דין תמיד ידע כיצד להציג בפני בית המשפט את התמונה הנכונה והאמיתית שלכם ויוכל לספר את הסיפור שלכם באופן שונה ויותר מקצועי, ומתוך ניסיון.

תוך כמה זמן אקבל צו לפתיחת תהליכים?

לאחר שהגשתם את הבקשה, במידה והיא נעשתה באופן מקוון, תקבלו הודעת אישור על השליחה לטלפון הנייד או למייל. מרגע זה, הבקשה שלכם תועבר אל הגורמים הרלוונטיים ותיבחן במסגרת זמן של עד 30 יום. במהלך הימים האלו, יהיה על בית המשפט או הממונה על הליכי חדלות פירעון להעניק אישור לפתיחת ההליכים, ובמידה והאישור יתקבל תקבלו על כך הודעה באמצעות אחת מדרכי המסירה של ההוצאה לפועל. 

איפה מתקיימים הליכי חדלות פירעון?

במידה והבקשה שלכם התקבלה, יחלו הליכי חדלות פירעון. על פי רוב, ההליכים יתקיימו במחוז גוריו של החייב אלא במקרים חריגים. 

כיצד אוכל לבחור משרד עורכי דין שייצג אותי בתהליך?

תהליך הגשת בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים יכול להיות תהליך אמוציונלי, קשה ומורכב. בדיוק בשל כך חשוב שיהיה לצידכם איש מקצוע אמין, כזה שיוכל להעניק לכם נקודת מבט מקצועית על המצב ולוודא שטובתכם נשמרת לאורך כל הדרך. הבחירה בעורך הדין שלכם לא יכולה להתבצע במהירות, והיא צריכה לקחת בחשבון מספר רב של פרמטרים, ביניהם:

  • הניסיון של עורך הדין והמשרד: כשאתם בוחרים בעורך דין או במשרד עורכי דין מנוסה, כזה שפועל כבר שנים רבות וסייע למאות אם לא אלפי חייבים – אתם מבצעים בחירה חכמה ונכונה יותר עבור עצמכם. כשעומד לצידכם עורך דין מנוסה, שכבר ייצג אנשים בהגשת בקשות לפתיחת הליכים, אתם יכולים להיות יותר רגועים. הוא מביא איתו את הניסיון ואת ההתמודדויות שצלח באינטראקציה עם לקוחות קודמים, כך שתוכלו לדעת שתמיד תקבלו מענה מדויק ומקצועי שיפתור לכם את הבעיה. 
  • ההתמחות שלו: במידה ואתם מחפשים משרד עורכי דין שייצג אתכם בתהליך הגשת הבקשה, חשוב שתבדקו את ההתמחות של אותו משרד והעדיפו משרדים אשר מתמחים בחדלות פירעון ושיקום כלכלי ובתחום ההוצאה לפועל. העובדה שמשרד מתמחה בתחום זה אומר שהוא חקר אותו לעומק, גייס אליו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום וידע לנווט אתכם גם אל החלקים הקטנים והמורכבים ביותר של התהליך. זוהי נקודה שחשוב לא להתפשר עליה, משום שבשביל לצאת מהחובות אתם צריכים להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר. 
  • המיקום שלו: במידה ותבחרו בעורך דין שילווה אתכם לאורך הדרך, חשוב שתבדקו איפה הוא או המשרד שלו ממוקם. משום שאתם תקיימו פגישות די תדירות, שלא את כולן ניתן לקיים בטלפון או בזום, חשוב לוודא שיהיה לכם קל להגיע אל משרדו. מרבית האנשים נוהגים לא לייחס חשיבות למיקום ומתחרטים על כך בשלבים מאוחרים יותר. 
  • המלצות של לקוחות שהיו במצב דומה: אחד הכלים הטובים ביותר שיעזור לכם להחליט האם לשכור את שירותיו של משרד עורכי דין הוא לקרוא ולשמוע ביקורות של לקוחות קודמים של המשרד. הדעות שלהם על השירות שהם קיבלו והתוצאות שהמשרד השיג להם יוכלו לגלות לכם הרבה ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הכי נכונה בעבורכם. לצערנו, יש לא מעט אנשים שמוותרים על השלב הזה בדרך, ומגיעים להתחרט על כך. הקדישו זמן לחיפוש וקריאה של לקוחות, וחפשו מענה לשאלות החשובות. נסו לאתר מידע על איכות השירות המשפטי שהם העניקו, האם הם היו מרוצים ממנו, האם הם הצליחו להשיג את התוצאות הרצויות, האם עלויות העבודה שהם ביקשו התאימו לאופי העבודה ועוד.
 

אנחנו ג'בילי, משרד עורכי דין בצפון, מקווים שהצלחנו לעשות לכם סדר בכל הקשר לתהליך בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים. תהליך הגשת הבקשה עצמה אינו מורכב במיוחד, אך הוא הצעד הראשון במסע משפטי ארוך ומסועף. המשרד שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולייצג אתכם לאורך כל הדרך. אנחנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ בהקדם. 

דילוג לתוכן